ارتودنسی دندان
آیا مشکلات ارتودنسی بعد از درمان برمی‌گردند
مهر ۱۷, ۱۳۹۵
ارتودنسی
ارتودنسی زبانی، جایگزین روش ارتودنسی ثابت؟
مهر ۱۷, ۱۳۹۵

چند نکته مهم درباره ارتودنسی

ارتودنسی دندان

 

ارتودنسی دندان در انواع مختلفی وجود دارد، عده ای علاقمند به استفاده از ارتودنسی نامرئی هستند و عده ای دیگر با ظاهر ارتودنسی دندان مشکلی ندارند. تشخصی نوع مورد نیاز به عهده متخصص ارتودنسی است. در نظر داشته باشید که هزینه ارتودنسی دندان بر اساس وضعیت دهان و دندان بررسی می شود و باید به طور دقیق مشخص شود که کدام یک از روش های ارتودنسی می تواند بهتر باشد. در این مقاله قصد داریم یک سری اصول بسیار مهم در خصوص ارتودنسی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

نکات مهم ارتودنسی دندان

دقت کنید که در ابتدا باید مشخص شود که آیا مشکل دندان و فک شما با ارتودنسی حل می شود یا نه. عده ای دارای فک های جلوزده هستند و به اشتباه فکر می کنند که دندان هایشان دچار مشکل است در این دسته افراد باید بررسی شود که آیا دندان ها نیز در جلوزدگی تاثیر دارند یا نه در صورتی که دخالت دندان احساس شود ارتودنسی دندان می تواند تا حدی وضعیت چهره را به سمت طبیعی بودن بکشاند. از طرف دیگر عده ای به این گزینه فکر می کنند که با ارتودنسی دندان می توان از خنده های لثه ای در امان بود، این موضوع در واقع هیچ ربطی به ارتودنسی ندارد و باید از دیگر روش های طرح لبخند برای برطرف سازی طرح لبخند استفاده کرد.

در نظر داشته باشید که ارتودنسی دندان تنها روش زیبایی نبوده و گاه سبب می شود که شما بتوانید وضعیت جویدن قابل قبول تری داشته باشید این موضوه می تواند در دستگان گوارش فرد تاثیرگذار باشد.

ارتودنسی دندان

سنین مناسب ارتودنسی دندان

شایعاتی وجود دارد در این خصوص که ارتودنسی دندان برای سنین بالا گزینه مناسبی نخواهد بود در نظر داشته باشید که تا زمانی که دندان در وضعیت مناسبی قرار دارد و هیچ نوع مشکلی در این مسیر دیده نمی شود همینطور لثه و ریشه دندان آسیب شدید نداشته باشد فرد می تواند از ارتودنسی برای رفع مشکلات موجود استفاده کند، عموما سن خاصی برای ارتودنسی مدنظر نخواهد بود و گاه در سنین بالا نیز می تواند نتیجه قابل قبولی داشته باشد.

در نظر داشته باشید که ارتودنسی از دسته مواردی است که عموما باید پس از رشد کامل فک و رویش تمامی دندان ها صورت پذیرد. بنابراین زمانی زودتر برای این کار اغلب قابل قبول نخواهد بود. در نظر بگیرید که به طور کلی ارتودنسی دندان از سنین 14 سال می تواند نتیجه صحیحی به همراه داشته باشد.

ارتودنسی دندان

آیا ارتودنسی دندان درد دارد؟

در ابتدای کار وجود دردهای در هنگام جویدن از دسته گزینه های بسیار روتین و بدون نگرانی است. مادامی که ریشه در حال حرکت است فرد دردی ملایم و مختصر احساس می کند اما زمانی که به حرکت تاج رسید میزان درد بسیار کاهش می یابد. اینطور که بررسی شده است برای رفع درد مصرف دارو و همینطور استفاده از آب نمک می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. شما در ماه اول استفاده از ارتودنسی به این دستگاه عادت ندارید و عدم ارتباط صحیح سبب می شود که درد شما غیر عادی جلوه دهد.

در نظر داشته باشید که مصرف غذاهای سخت در دوران ارتودنسی تا حد امکان باید به حداقل برسد، احتمال شکست براکت دندان نیز وجود دارد.

رعایت بهداشت در دوران ارتودنسی بسیار مهم است و قطعا باید سه وعده مسواک دقیق در روز صورت پذیرد. در نظر داشته باشید که ارتودنسی می تواند روشی دقیق و مناسب باشد.

ارتودنسی دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *