درمان اختلالات فکی با ارتودنسی
آیا درمان اختلالات فکی با ارتودنسی امکانپذیر است؟
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۶
زمان انجام ارتونسی در کودکان
زمان انجام ارتونسی در کودکان
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۶

پستانک ارتودنسی چیست؟

پستانک ارتودنسی

پستانک ارتودنسی چیست؟

یکی از عاداتی که کودکان به آن دچار هستند مکیدن است. از همین رو  اغلب والدین اقدام به تهیه پستانک برای نوزادانشان می کنند. پستانک یک وسیله محبوب در بین نوزادان به شمار می رود و با نگاه داشتن آن در دهان نیازشان به مکیدن تا حدودی برطرف می شود.

پستانک وسیله ای با قدمت زیاد که تقریبا صد سال پیش ساخته و روانه بازار شد. درست است که این وسیله در ابتدای ورود به بازار مخالفت هایی را در پی داشت اما با وجود این مخالفت ها باقی ماند و امروز نیز از این وسیله برای نوزادان استفاده می شود.

مخالفان پستانک بر این عقیده بودند که این وسیله می تواند به ساختار فکی و دهانی نوزادان آسیب بزند و آن ها در بزرگسالی دچار مشکل کند. که البته این موضوع دور از ذهن نیست و تا حدودی دست است.

در استفاده ی نوزادان از پستانک می توان به این موضوع اشاره نمود که در دو یا سه سال اول زندگی استفاده از این وسیله مانعی ندارد اما در سال های بالاتر استفاده از پستانک نوعی ریسک محسوب می شود. زیرا در سنین بالاتر کودک ممکن است دچار کجی دندان ها و یا جلوآمدگی فک ها شود و یا تقارن بین فک بالا و پایین از بین برود.

پستانک ارتودنسی نوع جدید از پستانک است که می تواند عادات اشتباه را در میان نوزادان از بین ببرد. پستانک ارتودنسی با توجه به ساختار خاصی که دارد هیچ نوع خطری برای دندان ها و فک نوزاد ندارد. در طراحی ساختار پستانک ارتودنسی به وضعیت لثه های نوزاد و همچنین ساختار دهانی و رشد کام نوزاد توجه شده است.

پستانک ارتودنسی دو نوع است که یک نوع آن لاتکسی و نوع دیگر آن سیلیکونی می باشد. نوع سیلیکونی از نوع لاتکسی با دوام تر است و فاقد هر گونه بو و مزه می باشد. در این نوع پستانک ارتودنسی منافذ ریزی برای در نظر گرفته شده که باعث استریل کردن پستانک می شود.

پستانک ارتودنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *