ارتودنسی به کدام روش تاثیرگذاری بهتری دارد؟
دی ۷, ۱۳۹۶
سفید کردن دندان‌ها
لبخندی بی‌نقص با سفید کردن دندان‌ها
دی ۱۰, ۱۳۹۶

محاسبه هزینه ارتودنسی به چه صورت است؟

متخصص ارتودنسی

محاسبه ارتودنسی چگونه محاسبهاست؟

راحت‌ترین راه برای محاسبه هزینه ارتودنسی این است از طریق این صفحه درخواست آنلاین مشاوره خود را ثبت کنید و به‌راحتی و در یک جلسه بهترین روش ارتودنسی انتخاب و کل هزینه محاسبه شود. ردیف کردن دندان‌ها از طریق روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که می‌توانید در این مقاله با انواع روش‌های مرسوم آشنا شوید. نکته مهم در باب اعلام هزینه این است که مواد مورد نیاز برای انجام مراحل درمان از خارج از کشور وارد می‌شوند و به همین سبب هزینه تمام‌شده آن‌ها متغیر است (با توجه نوسان قیمت ارز) به همین دلیل، اعلام یک رقم قطعی برای محاسبه ارتودنسی در این مجال امکان‌پذیر نیست. از طرف دیگر، هزینه درمان هر شخص، منحصر به خود اوست، زیرا با توجه به مسئله هر شخص، فرآیند درمانی متفاوتی در نظر گرفته می‌شود و به‌طور کلی، هزینه روش‌هایی که منحصر به تغییر فرم خود دندان‌هاست، از هزینه روش‌هایی که مربوط به تغییر شکل و فرم فک می‌شود، کمتر است.

اما پس از محاسبه هزینه نهایی، شرایطی نیز برای پرداخت هزینه ارتودنسی به‌صورت اقساط در نظر گرفته می‌شود تا روند درمان به بهترین شکل صورت گیرد و افراد تحت درمان با فراغ بال روند درمان را طبق نظر متخصص طی کنند و نتیجه مطلوب حاصل شود.

همان‌ طور که در مقاله انواع روش‌های ارتودنسی ذکر شده، بسته به نوع دستگاه (متحرک، ثابت، نامرئی و…) و همچنین نیاز به اصلاح فقط یک فک یا هر دو فک، هزینه متفاوت خواهد بود.

درباره درمان ناهنجاری‌های فک نیز باید متخصص تعیین کند که آیا نیاز به کشیدن دندان وجود دارد یا خیر و جراحی و جابه‌جایی استخوان به چه صورت انجام خواهد گرفت.

نکته دیگری که باید توجه ویژه به آن داشت، این است که پزشکی که درمان را انجام می‌دهد متخصص تاییدشده باشد و دندانپزشک عمومی، صلاحیت انجام چنین کارهایی را ندارد. همان‌طور که در این مقاله تفاوت میان دندانپزشک عمومی و متخصص ارتودنسی به تفصیل توضیح داده شده، مراجعه به پزشکی که صلاحیت انجام ارتودنسی را ندارد، ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد، هر چند که با این کار هزینه کمتر خواهد بود.

متخصص ارتودنسی

در نهایت، برای آن‌که بتوانید برنامه‌ریزی دقیق و درستی داشته باشید و با اطمینان خاطر کامل به انتخاب درست بپردازید، می‌توانید از انواع روش‌های موجود (از طریق سایت، تماس تلفنی و تعیین وقت حضوری) از مشاوره تخصصی بهره‌مند شوید و مراحل درمان را با آسودگی خاطر طی کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *