ارتودنسی از پشت دندان
بهمن ۱۶, ۱۳۹۵
درمان ارتودنسی
علائم نیاز به درمان ارتودنسی
بهمن ۱۹, ۱۳۹۵

مشکلات پلاک ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک

مشکلات پلاک ارتودنسی متحرک

یکی از مهمترین مشکلات پلاک ارتودنسی متحرک در روزهای اول است.

در چند روز اول ارتودنسی ، بیمار مشکل ترشح زیاد بزاق و قورت دادن آب دهان را دارد. همچنین وقتی فرد ارتودنسی را در هان خود می گذارد در چند روز اول به سختی می تواند صحبت کند که البته این مشکل چند روز بعد حل می شود.

یکی دیگر از مشکلات پلاک ارتودنسی متحرک مراقبت از آن است. این پلاک ها به دلیل اینکه ضعیف هستند به همین دلیل بیمار باید از خوردن غذاهای سفت و چسبنده و همچنین بسیار شیرین پرهیز نماید.

شستشوی این پلاک حتما باید با آب سرد صورت بگیرد زیرا شستشوی پلاک متحرک با آب داغ باعث ذوب شدن پلاستیک به کار رفته در پلاک می شود. بهترین روش برای شستشوی این پلاک قرار دادن آن در محلول شستشوی مخصوص پلاک است و این عمل باید هفته ای یک بار انجام شود.

افرادی که از این پلاک ها استفاده می کنند باید دقت داشته باشند که هنگام شنا باید پلاک متحرک را از دهان خود خارج کنند.

بیمارانی که در ابتدا مشکل صحبت کردن دارند چند روز اول باید با صدای بلند آواز بخوانند و یا با صدای بلند صحبت کنند تا مشکلشان حل شود.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که بیماران نمی توانند به جای ارتودنسی ثابت از پلاک های متحرک استفاده کنند. زیرا ارتودنسی متحرک قابلیت ایجاد رابطه دقیق میان دندان ها را ندارد. این پلاک شاید بتوانند یک یا چند دندان را آن هم به صورت محدود حرکت دهند اما برای فرم دادن به تمام دندان ها مناسب نیستند.

مشکلات پلاک ارتودنسی متحرک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *