ارتودنسی
دندانپزشک چگونه می تواند قلبتان را نجات دهد؟
مهر ۱۳, ۱۳۹۵
ردیف کردن دندان
التهاب لثه وعوامل موثر
مهر ۱۳, ۱۳۹۵

مسکن های دندان درد کدامند؟

مسکن های دندان درد

در این مقاله نکاتی را در خصوص ناهنجاری های فک مطرح می کنیم و درباره تعدادی از مسکن های دندان درد توضیحات لازم را ارائه می دهیم. در ادامه با ما باشید و به نکاتی که در خصوص رفع درد و ناهنجاری ذکر می شود دقت داشته باشید و آن را به کار بگیرید.

مسکن های دندان درد

مسکن های دندان درد

دندان درد از بدترین دردهایی ست که هر کس می تواند تجربه کند، به همین علت اولین پیشنهاد ما مراجعه به یک دندانپزشک و شناسایی مشکلات دندانی ست که باعث بروز این درد شده اند، پس از آن می توانید قبل از شروع درمان و یا طی انجام مراحل درمان از مسکن های دندان درد استفاده کنید، در ادامه به تعدادی از مسکن های شیمیایی و داروهایی که ممکن است توسط پزشکان نیز تجویز شود اشاره ای خواهیم داشت.

ایبوپروفن از مسکن های دندان درد

ایبوپروفن از برترین مسکن های دندان درد است که می تواند خیلی سریع درد دندان را آرام کند، این دارو در دوزهای 200 و 400 به بازار ارائه شده است و بسته به نظر پزشک می توانید از دوز قوی تر برای عملکرد هر چه سریع تر دارو استفاده نمایید. نوع ژلاتینی آن نیز در دسترس است که با نام ژلوفن شناخته می شود، اگر در هضم دارو دچار مشکل هستید از نوع ژلاتینی آن استفاده کنید. کتورولاک نیز جزو خانواده ایبوپروفن است که می توان به صورت تزریقی از آن استفاده کرد. توجه داشته باشید که در صورت داشتن یک بیماری خاص باید آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

استامینوفن از مسکن های دندان درد

استامینوفن نیز از مسکن های دندان درد است که طرفداران بسیاری در این خصوص دارد، البته ناگفته نماند که این دارو نمی تواند در کاهش التهاب نقش مهمی را ایفا کند و صرفا به عنوان مسکن مورد استفاده قرار می گیرد. اگر در میزان دوز مصرفی آن دقت لازم را نداشته باشید ممکن است دچار بیماری کبد شوید. نکته مهم در خصوص این دارو این است که اگر در دوران بارداری دچار دندان درد شدید ،می توانید بدون نگرانی از آن به عنوان مسکن استفاده نمایید.

آسپرین از مسکن های دندان درد

آسپرین نیز از مسکن های دندان درد است که در جهت کاهش التهاب نیز نقش موثری ایفا می کند. اگر کارهای انجام شده روی دندان سنگین نبوده اند و مراحلی چون کشیدن و یا جراحی دندان را پشت سر نگذاشته اید از این مسکن استفاده نمایید. همچنین اگر مبتلا به خونریزی و یا بیماری های گوارشی هستید از این دارو استفاده نکنید، ناگفته نماند که طبق نظر پزشک استفاده از آن برای کودکان نیز صحیح نمی باشد.

مسکن های دندان درد

ارتودنسی برای زیبایی دندان ها

مرتب کردن دندان مرحله مهمی از ارتودنسی ست که می تواند زیبایی لبخند را نیز در پی داشته باشد. برای انجام این کار حتما به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید و از او بخواهید که پیشنهادات خود را به شما ارائه دهد، در واقع جلسه اول به بررسی مشکلات شما و مشاوره اختصاص می یابد و از جلسه بعد می تواند اقدامات لازم جهت انجام ارتودنسی را آغاز کنید. خوب است بدانید قبل از شروع ارتودنسی باید هر گونه مشکلات دندانی که در دهان مشاهده می شود برطرف گردد مشکلاتی از قبیل پوسیدگی، عفونت لثه و … . در جهت رفع این مشکلات اولیه برای آرام کردن درد خود به مسکن هایی که نام آن ها در بالا ذکر شد نیاز پیدا می کنید، بنابراین هر بخش را با دقت مطالعه و نکات ذکر شده را به خاطر بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *