لمینت و فیسینگ دندان

زیباترین تصویر انسان در هنگام لبخند نقش می بندد، که رابطه مستقیم با رنگ، فرم و سایز دندان های او دارد. بدرنگی، پوسیدگی های متعدد و سایز ناهمگون دندان ها حس خوب خندیدن را از شخص می گیرد. امروزه تکنولوژی موجود در علم دندانپزشکی مانند لمینت و فیسینگ دندان آرامش را در حین لبخند زدن به اشخاص هدیه داده است. یکی از این تکنیک ها بهره گیری از لامینت دندان ونیر پرسلاین می باشد که در بالاترین حد زیبایی و دوام و کمترین میزان آسیب به بافت های دندان، زیبایی را در حداقل زمان به بیماران بر می کند. لامینت ها یکی از راه های زیبایی و طرح لبخند می باشد و نکته مهم قابل ذکر این است که در صورت نیاز به ارتودنسی قبل از لمینت دندان انجام شود.

لامینت ونیر دارای استحکام بالا می باشد، ظاهر طبیعی دارد و نسبت به لک شدن مقاوم است. به این ترتیب لمینت(فیسینگ دندان) می تواند ظاهر دندان های شکسته، تغییر رنگ داده، و نیز دارای فرسایش و آسیب را اصلاح کند. لامینت ونیر معمولاً از پرسلاین ساخته می شود و در واقع می تواند ساختار دندان را با باندینگ یا لامینت کردن آن تقویت کند. لامینت ونیر همچنین می تواند به صاف کردن دندان هایی کمک کند که دارای مقداری انحراف یا کجی دندان هستند. لمینت ونیر یک جایگزین عالی برای روکش دندان در برخی شرایط خاص اصلاح طرح لبخند است. لمینت ونیر یک روش درمانی دارای سطح محافظه کاری بیشتر برای تغییر ظاهر و رنگ دندان می باشد. به این ترتیب لامینت دندان می تواند تغییر رنگ یا هر گونه آسیب وارد شده به دندان را پنهان کند. لمینت ونیر برای سال های طولانی دوام و ماندگاری دارد و می تواند بطور مشخص وضعیت لبخند شما را بهبود بخشد.

یکی از شایع ترین کاستی های لمینیت پرسلاین و فیسینگ دندان در افراد با فک های قوی شکستگی آن است که با پیشرفت علم دندانپزشکی ، روکش ها و لمینیت های مقاوم شده با Lithium Disilicate راه حل این مشکل می باشد.

لمینت و فیسینگ دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *