متخصص ارتودنسی
محاسبه هزینه ارتودنسی به چه صورت است؟
دی ۱۰, ۱۳۹۶
دکتر شادالویی
روش‌های درمان برای ردیف کردن دندان‌ها کدامند؟
دی ۲۰, ۱۳۹۶

لبخندی بی‌نقص با سفید کردن دندان‌ها

سفید کردن دندان‌ها

اصلاح طرح لبخند ممکن است ترکیبی از روش‌های مختلف باشد یا این‌که با یک روش خاص انجام شود. اما در مواردی که متخصص ارتودنسی زیبایی تشخیص می‌دهد که دندان‌ها از نظر فرم و ترکیب‌بندی مشکلی ندارند، برای اصلاح طرح لبخند فقط رسیدن به رنگ مطلوب توصیه می‌شود که به آن بلیچینگ نیز گفته می‌شود.

سفید کردن دندان‌ها برای رسیدن به لبخندی زیباتر روشی است که در بسیاری از موارد توسط دندانپزشک زیبایی توصیه و انجام می‌شود. اما نکته بسیار مهم این است که به جهت جنس مواد استفاده‌ شده در سفید کردن دندان‌ها، ممکن است در صورت انجام نادرست این روش، حساسیت‌های موقتی در نواحی لثه و مخاط دهان برای بیمار پیش بیاید و وی را آزار دهد.

اما چرا افراد به سفید کردن دندان‌ها نیاز پیدا می‌کنند؟ مسئله اینجاست که مینای دندان ساختاری دارد که در طولانی‌مدت تحت تاثیر رنگ‌دانه‌های خوراکی‌هایی قرار می‌گیرد که ما می‌خوریم و این رنگ‌دانه‌ها پس از مدتی در عاج دندان نیز نفوذ می‌کنند و نتیجه این امر زردی دندان‌ها خواهد بود. این در حالی است که به جهت تبلیغات و آنچه در رسانه‌ها می‌بینیم، داشتن دندان‌های سفید نشان از زیبایی دارد و لبخند زیبا لبخندی است که صاحب آن دندان‌هایی سفید داشته باشد.

در هر حال، سفید کردن دندان‌ها برای رسیدن به طرح لبخند زیبا در دو روش کلی انجام می‌شود: سفید کردن دندان‌ها در مطب و سفید کردن دندان‌ها در خانه.

بلیچینگ

سفید کردن دندان‌ها در مطب

در این روش، فرد تحت درمان در مطب دندانپزشک زیبایی حضور می‌یابد و مراحل سفید کردن دندان برای داشتن طرح لبخند زیباتر آغاز می‌شود. سفید کردن دندان‌ها با مواد شیمیایی صورت می‌گیرد؛ موادی که به مینای دندان نفوذ کرده و با تحت تاثیر قرار دادن رنگ‌دانه‌های مذکور، رنگ دندان را روشن‌تر می‌سازند و در مرور زمان این مواد به عاج دندان نیز نفوذ می‌کنند. اما نکته مهم این است که این مواد با لثه‌ها نباید تماس داشته باشند و دندانپزشک زیبایی طی یک فرایند ظریف و هنرمندانه لثه‌ها را با مواد مخصوصی می‌پوشاند.

سفید کردن دندان‌ها

سفید کردن دندان‌ها در خانه

علاوه بر روشی که ذکر شد، روشی هم برای سفید کردن دندان‌ها در خانه وجود دارد که این روش نیز باید توسط دندانپزشک زیبایی توصیه و اجرایی شود. در این روش با قالب‌گیری از دندان‌ها یک روکش مخصوص از دندان‌ها ساخته می‌شود که در زمان‌های مشخص‌شده و با راهنمایی مخصوص باید استفاده شود.

 

کدام روش سفید کردن دندان‌ها بهتر است؟

برای داشتن طرح لبخند زیبا و دندان‌هایی سفید، بهتر است از دندانپزشک زیبایی مشاوره بگیرید که ممکن است یکی از روش‌های بالا یا هر دو را در زمان‌های مشخصی به شما توصیه کند. ممکن است روش اول نیاز به تکرار داشته باشد یا این‌که روشی ترکیبی با زمان‌بندی خاص توصیه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *