اصلاح طرح لبخند با استفاده از کامپوزیت دندانی

لبخند عمیق و زیبا، یکی از رازهای برقراری ارتباط تاثیرگذار و سریع است؛ چه در یک جلسه کاری یا چه در ملاقاتی عاشقانه. اما یک لبخند عمیق، ظرافت‌های خاصی را طلب می‌کند که اول از همه باید واقعی و صادقانه باشد و این صداقت و انرژی مثبت در دو چیز باید به چشم بیاید: چشم‌ها و لب و دهان. اما علاوه بر صادقانه بودن لبخند، ظاهر آن هم ناخودآگاه در دید طرف مقابل تاثیر می‌گذارد.
ادامه مطلب

لبخندی بی‌نقص با سفید کردن دندان‌ها

اصلاح طرح لبخند ممکن است ترکیبی از روش‌های مختلف باشد یا این‌که با یک روش خاص انجام شود. اما در مواردی که متخصص ارتودنسی زیبایی تشخیص می‌دهد که دندان‌ها از نظر فرم و ترکیب‌بندی مشکلی ندارند، برای اصلاح طرح لبخند فقط رسیدن به رنگ مطلوب توصیه می‌شود که به آن بلیچینگ نیز گفته می‌شود.
ادامه مطلب

باندینگ دندان

باندینگ دندان یکی از روش‌های درمان جهت زیبایی است که نوعی ترمیم به‌حساب می‌آید. در این روش، مواد همرنگ دندان با چسب خاصی روی دندان قرار می‌گیرد و سپس با استفاده از یک نور مخصوص در جای خود محکم می‌شود. همین موضوع که مواد مخصوص دندان را در بر می‌گیرد و چسبانده می‌شود، باعث شده که این روش را باندینگ دندان بنامند.
ادامه مطلب

اصلاح فرم فک با جراحی

به‌طور کلی، جراحی ارتوناتیک (Orthognathic Surgery) که به آن جراحی اصلاحی فک (Corrective Jaw Surgery) یا جراحی فک (jaw surgery) هم گفته می‌شود، نوعی از جراحی است که برای اصلاح ساختار فک و صورت انجام می‌شود. این اصلاح ممکن است با هدف اصلاح ساختار کلی، روند رشد، درمان وقفه تنفسی در خواب، اصلاح ناهنجاری های فک TMJ یا مفصل گیجگاهی‌زیرواره‌ای یا ناهنجاری‌های دندانی وابسته به ساختار اسکلتی انجام شود. فرآیند کلی به این صورت است که در حین انجام این جراحی، یک استخوان بریده، جابه‌جا یا تغییر شکل داده می‌شود.
ادامه مطلب