درمان دندان درد
درمان سریع دندان درد شبانه
مهر ۱۵, ۱۳۹۵
ارتودنسی
توصیه های مهم دندانپزشکان راجع به ایمپلنت
مهر ۱۵, ۱۳۹۵

رفع آفت دهان با کمک بره موم

ارتودنسی

بارها دیده شده است که در طول استفاده از ارتودنسی دندان داخل دهان مخصوص بخش های انتهایی دچار آفت می شود، این موضوع در کودکان بیشتر دیده می شود و همینطور در فک های کوچک بارها چنین شرایطی گزارش شده است. این موضوع سبب می شود که فرد دچار ناراحتی شود و از درمان ارتودنسی دوری کنید. در این مقاله در ابتدا بررسی می کنیم که چرا دهان دچار آفت می شود و سپس راه حلی ارائه می دهیم تا افراد بتوانند از این مشکل رهایی یابند. در نظر داشته باشید که آفت های دهان از دسته گزینه های موقتی هستند و با رعایت سری نکات به سادگی بر طرف می شود.

چرا دهان آفت می زند؟

می دانیم که ارتودنسی دندان یکی از روش های بر طرف کردن ناهنجاری های فک و دندان است، این درمان اغلب یک سال و نیم و تا دو سال و نیم زمان نیاز دارد. به این ترتیب بارها دیده شده است که دهان فرد دچار آفت می شود به این ترتیب باید به طور دقیق بررسی شود که علت آفت چیست.

یکی از دلایل بسیار مهم عدم رعایت بهداشت است، در دوران ارتودنسی دهان و دندان شما بیش از هر دوره ای نیاز به مراقب های بهداشتی دارد، تجمع غذا درون بخش های باز دندان سبب می شود که یک سری میکروب ها در دهان تجمع کنند به این ترتیب فضای دهان به طور عجیبی آفت می زند.

از دیگر دلایلی که منجر به آفت می شود براکت ها هستند، سیم و براکت گاه ارتباط درستی با لثه شما برقرار نمی کند و این موضوع سبب بروز آفت در دهان می شود، به این ترتیب باید روند دقیقی برای کار در نظر گرفته شود. در نظر داشته باشید که روش هایی برای برطرف ساختن آفت وجود دارد.

ارتودنسی

رفع آفت دهان با موم

یک سری موم ها در داروخانه ها به فروش می رسند که دارای بافت سخت اما انعطاف پذیر هستند و فرد می تواند بر روی براکت خود قرار دهید، این موم ها از برخورد مستقیم دستگاه ارتودنسی با لثه و پوست دهان شما جلوگیری می کند و از بهترین گزینه ها برای رفع آفت دهان محسوب می شود. موم ها در ابعاد کوچکی به فروش می رسد و شما می توانید با یک دوره استفاده از این محصول تمامی آفت های دهان را بر طرف سازید. آفت ها هیچ مشکلی برای دهان ایجاد نمی کنند هرگز سبب پوسیدگی دندان ها نخواهد شد.

ارتودنسی

چه کنیم که دهانمان آفت نزند؟

شما می توانید به صورت روتین از آب نمک استفاده کنید، نمک دارای خاصیت ضد باکتری بسیار قدرتمندی است و سبب می شود که بخش های داخلی دهان شما همیشه ضدعفونی باشد. بهتر است که در جویدن غذا کمی صبور باشید جویدن نامناسب غذا سبب می شود که بخش میانی دهان گاز گرفته شود و سبب بروز آفت شود

در صورت بروز آفت بهتر است که وقت کافی به برطرف شدن آن داده شود . نگران نباشید از نظر متخصص ارتودنسی آفت ها هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی کند و از دسته حساسیت های زودگذر محسوب می شود. در بررسی های اخیر مشخص شده است که ارتودنسی دندان می تواند روشی قطعی برای برطرف ساختن عیب دندان باشد، در صورتی که اصول بهداشتی در طول استفاده از ارتودنسی دندان رعایت شود قطعا نتیجه بهتری حاصل می شود. در نظر داشته باشید که همیشه باید به نظافت دهان خود اهمیت دهید.

ارتودنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *