ردیف کردن دندان
التهاب لثه وعوامل موثر
مهر ۱۳, ۱۳۹۵
ارتودنسی دندان
بهترین رنج سنی برای رفع ناهنجاری های دندان
مهر ۱۳, ۱۳۹۵

دندان درد ناشی از عصبانیت

دندان درد

ارتودنسی ثابت ، ارتودنسی متحرک ، دندان درد و مشکلات دهان و دندان از جمله مواردی هستند که می توان گفت تقریبا همه افراد جامعه با آن سروکار دارند. این موارد چه برای زیبایی و چه برای رفع مشکل استرس آور و ترسناک هستند و درد دندان یکی از شایع ترین مشکلات دندان در سرتاسر دنیا است.

درد دندان یعنی زمانی که اعصاب دندان تحریک شده و منجر به درد شود. بعضی از مشکلات از جمله، پوسیدگی دندان، آسیب و شکستن دندان، عفونت دندان، بیماری لثه و حتی عفونت گوش باعث تحریک اعصاب دندان می شود و در نتیجه شاهد دندان درد هستیم.

دندان درد

دندان درد عصبی

گاهی اوقات دندان درد امان شما را می برد و مجبور می شوید به دکتر بروید. اما دکتر با معاینه و گرفتن عکس او پی جی به شما می گوید که هیچ مشکلی ندارید و درد ناشی عصبی است. دندان درد دلایل مختلفی دارد؛ اما شاید چیزی که کمتر درباره آن آگاهی داشته باشید، ارتباط بین دندان و عصبانیت است. وقتی استرس دارید، احساس درد بیشتری می کنید. این استرس ممکن است بخاطر استرس های شغلی، افسردگی، بیکاری و.. باشد. استرس باعث ایجاد حرکات سایشی می شود. یعنی وقتی دندان را بر روی هم فشار می دهیم باعث درد می شود. حتی ممکن است درد ناشی از عصبانیت به مرور زمان منجر به لق شدن دندان شود.

دندان پزشکان می گویند که ارتباط مستقیمی بین سیستم اعصاب و دندان ها وجود دارد. وقتی عصبانی می شویم، عضلات صورت ما منقبض می شوند و فشار ایجاد شده بین عضلات منقبض شده فک و صورت باعث ایجاد درد دندان می شود.

پس اگر دندان درد داشتید و به سراغ دکتر رفتید و تمام مشکلات دندان های خود را رفع کردید؛ اما دندان درد شما خوب نشد. به احتمال قوی دندان درد شما عصبی است و تنها کاری که باید بکنید این است که به آن فکر نکنید. به دنبال راهی برای حفظ آرامش خود باشید. بخندید و حرص نخورید. خود را کاملا سرگرم کنید تا کاملا دندان درد را فراموش کنید.

دندان درد

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت شامل سیم ها و براکت هایی است که روی دندان ها نصب می شود. این قطعات بطور مسقتیم بر روی دندان ها نصب می شوند. این ها کنترل خوبی بر حرکات دندانی دارند و به تدریج دندان ها را به مکان اصلی هدایت می کند. درد ناشی از این نوع ارتودنسی کمی بیشتر است. تنها اشکال ارتودنسی ثابت این است که برای تمیز کردن آنها را نمی توان از دهان خارج کرد. فردی که از این نوع ارتودنسی استفاده کند باید دقت زیادی در هنگام مسواک زدن داشته باشد.

دندان درد

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک از سیم و مواد پلاستیکی ساخته شده است. یکی از قابلیت های این نوع ارتودنسی این است که می توانید آن را شخصا در دهانتان بگذارید و به راحتی آن را بیرون بیاورید. وقتی از ارتودنسی متحرک استفاده می کنید دکتر به شما می گوید که فقط در هنگام خوردن آن را از دهان خود بیرون بیاورید. در بقیه ساعات اجازه دهید در دهان باشد و فشار لازمه را بر روی دندان وارد کند.

این نوع ارتودنسی برای ناهنجاری های ساده هستند. در جایی استفاده می شوند که فقط نیاز است تا دندان ها کمی مرتب شوند.

گاهی اوقات دندان درد امان شما را می برد. در این زمان قبل از مراجعه به پزشک می توانید از بعضی از مسکن ها و دمنوش ها برای رفع دندان درد خود استفاده کنید.

اگر می خواهید دندان درد کمتر به سراغ شما بیاید پس بهتر است هر شش ماه به دکتر برید و اجازه دهید دندانپزشک دندان ها را معاینه کند تا بتوانید با هزینه کمتری مشکلات دندان ها را درمان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *