دستگاه ارتودنسی فانکشنال
دستگاه ارتودنسی فانکشنال
خرداد ۷, ۱۳۹۶
دستگاه ارتودنسی دیمون
ارتودنسی دیمون
خرداد ۱۸, ۱۳۹۶

دستورالعمل تمیز کردن دندان ها در حین ارتودنسی

دستورالعمل تمیز کردن دندان ها در حین ارتودنسی

دستورالعمل تمیز کردن دندان ها در حین ارتودنسی

زمانی که برای شخصی دستگاه ارتودنسی گذاشته می شود طبیعی است که مقدار باکتری ها و مواد غذایی که در لا به لای دندان گیر می کند بیشتر می شود. به همین دلیل احتمال اینکه دندان ها دچار پوسیدگی شوند بسیار زیاد است. به همین دلیل متخصص ارتودنسی دستورالعمل تمیز کردن دندان ها را در حین ارتودنسی به بیماران شرح می دهد.

به دلیل اینکه از پوسیدگی دندان در این گونه موارد جلوگیری شود معمولا متخصص ارتودنسی به بیمار توصیه می کند که پس از هر بار غذا خوردن دستگاه ارتودنسی و دندان ها را با دقت تمیز کند.

برای تمیز کردن دستگاه ارتودنسی و دندان ها بهتر است از مسواک های مخصوص ارتودنسی استفاده شود. استفاده از این مسواک ها تمیز کردن دندان ها را راحت تر می کند و احتیاجی به ضربه زدن به دندان ها نیست. اما از مسواک معمولی هم می توان برای تمیز کردن دندان ها و دستگاه ارتودنسی استفاده نمود.

به افرادی که از دستگاه ارتودنسی استفاده می کنند توصیه می شود حتما شب ها قبل از خواب برای شستشوی دندان ها از دهانشویه فلورایددار استفاده نمایند. با این کار هم دندان ها تمیز می شود و هم از رشد باکتری ها در دهان جلوگیری می شود.

دستورالعمل تمیز کردن دندان ها

تمیز کردن دندان ها در حین ارتودنسی

دکتر شاهین شادالویی متخصص ارتودنسی و مرتب کردن دندان ، می تواند افرادی که قصد انجام ارتودنسی دارند را به بهترین شکل راهنمایی نموده و بهترین روش درمان را به آن ها پیشنهاد دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *