اصلاح دندان‌های جلو با استفاده از روش تراشیدن

بسیاری از افراد ممکن است از ردیف نبودن دندان‌های جلو یا لب‌پر شدن دندان در اثر حادثه رنج ببرند. زیرا لبخند زیبا از عوامل اصلی داشتن اعتماد به‌نفس بالاست که اصلاح طرح لبخند امکان پذیر است همچنین با داشتن دندان‌هایی ردیف و مرتب حاصل می‌شود.
ادامه مطلب

تفاوت بین دندانپزشک و متخصص ارتودنسی چیست؟

هر شخصی برای آن‌که به‌عنوان دندانپزشک امکان تاسیس مطب و فعالیت داشته باشید، باید شش سال دوره عمومی را بگذارند و چند سال تجربه بالینی کسب کند. اما یک ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی پس طی موارد مذکور، باید سه سال دوره تمام‌ وقت تخصصی نیز بگذارند و پس از ارایه پایان‌نامه پژوهشی در زمینه ارنودنسی، می‌تواند به‌عنوان یک متخصص ارتودنسی فعالیت کند و به تشخیص و درمان اصولی ناهنجاری‌های دندانی، فکی بپردازد و اصلاحات طرح لبخند را بخوبی انجام دهد.
ادامه مطلب

باندینگ دندان

باندینگ دندان یکی از روش‌های درمان جهت زیبایی است که نوعی ترمیم به‌حساب می‌آید. در این روش، مواد همرنگ دندان با چسب خاصی روی دندان قرار می‌گیرد و سپس با استفاده از یک نور مخصوص در جای خود محکم می‌شود. همین موضوع که مواد مخصوص دندان را در بر می‌گیرد و چسبانده می‌شود، باعث شده که این روش را باندینگ دندان بنامند.
ادامه مطلب

لبخندی بی‌نقص با سفید کردن دندان‌ها

اصلاح طرح لبخند ممکن است ترکیبی از روش‌های مختلف باشد یا این‌که با یک روش خاص انجام شود. اما در مواردی که متخصص ارتودنسی زیبایی تشخیص می‌دهد که دندان‌ها از نظر فرم و ترکیب‌بندی مشکلی ندارند، برای اصلاح طرح لبخند فقط رسیدن به رنگ مطلوب توصیه می‌شود که به آن بلیچینگ نیز گفته می‌شود.
ادامه مطلب