انواع ارتودنسی

داشتن دندان‌هایی مرتب و زیبا تاثیر بسیار زیادی در افزایش اعتماد به‌نفس دارد و علم دندانپزشکی در عصر حاضر، راه‌های مختلفی برای ردیف کردن دندان‌ها پیش روی شما قرار می‌دهد. روش‌هایی که هر کدام برای یک موقعیت و مشکل خاص مناسب است و هر روش نیز ممکن به شکل‌های مختلفی انجام شود. برای آشنایی با انواع روش‌های درمانی ردیف کردن دندان‌‌ها با ما همراه باشید.
ادامه مطلب

ارتودنسی به کدام روش تاثیرگذاری بهتری دارد؟

داشتن دندان‌هایی مرتب و زیبا، یکی از عوامل مهم داشتن اعتماد به‌نفس بالاست و امروزه با پیشرفت‌های زیادی که در دنداپزشکی و ارتودنسی حاصل شده، روش‌های مختلفی وجود دارد. اما کدام روش بهترین روش است؟ پاسخ این پرسش به موارد مختلفی بستگی دارد. برای یافتن پاسخ، ادامه این مقاله را مطالعه کنید.
ادامه مطلب

ارتودنسی لیزری چیست؟

به احتمال زیاد پیش آمده در جست‌وجو در اینترنت یا در نشریات اغلب زرد به تبلیغ‌هایی با این عنوان برخورد کرده باشید:‌ «ارتودنسی لیزری»، «ارتودنسی در یک جلسه»، «ارتودنسی سریع»، « مرتب کردن دندان‌ با لیزر» و عناوینی از این قبیل اما مرتب کردن دندان‌ ها با لیزر چیست و آیا بهتر از ارتودنسی با روش‌های معمول است؟
ادامه مطلب

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی با روش‌های مختلفی انجام می‌پذیرد و یک دسته از این روش‌ها مختص بیمارانی هستند که تمایل دارند دستگاه ارتودنسی در طول دوره درمان، از دید افراد دیگر مخفی باشد. روش مورد بحث هم یکی از روش‌های ارتودنسی نامرئی است که تحت عنوان ارتودنسی لینگوال یا ارتدونسی از پشت دندان خواهند می‌شود.
ادامه مطلب