آیا استفاده از دستگاه ارتودنسی دردناک است؟
آیا ارتودنسی دردناک است؟
فروردین ۲۳, ۱۳۹۶
ارتودنسی در بزرگسالان چگونه انجام می شود؟
ارتودنسی در بزرگسالان چگونه انجام می شود؟
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۶

تاثیرات مثبت ارتودنسی

تاثیرات مثبت ارتودنسی برای بیمار بسیار زیاد است.

تاثیرات مثبت ارتودنسی

تاثیرات مثبت ارتودنسی برای بیمار بسیار زیاد است. اولین تاثیر مهم ارتودنسی ، زیبایی است. دندان های نامرتب اثرات منفی روی چهره افراد دارد و همچنین باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن فک بیمار می شود و برای مرتب کردن دندان ارتودنسی یکی از راه های درمان می باشد. با انجام ارتودنسی بیمار با اعتماد به نفس بیشتری به فعالیت های اجتماعی خود می پردازد. زیرا داشتن ظاهر مناسب و زیبا یکی از دلایل موفقیت در فعالیت های اجتماعی است.

یکی از عملکرد های دیگر درمان ارتودنسی ، کارایی خوب دندان های فرد و عملکرد بهتر سیستم جونده است. همچنین ارتودنسی باعث می شود دندان های فک بالا و پایین بهتر با یکدیگر جفت شوند. از زدن راحت تر و جویدن بهتر غذا یکی از اثرات مثبت ارتودنسی است. درمان ارتودنسی باعث می شود که نیروی وارد شده از جویدن غذا روی همه دندان ها پخش شود و از خراب شدن تعدادی از دندان ها جلوگیری می شود.

درمان ارتودنسی باعث می شود مشکلات مفصل فک مرتفع شود. کاهی پیش می آید بر اثر مشکلات فکی، فرد نتواند بعضی از کلمات را درست ادا کند درمان ارتودنسی می تواند این مشکل حل شود و این موضوع یکی از اثرات مثبت ارتودنسی روی فعالیت های اجتماعی است.

با انجام درمان ارتودنسی ، بهداشت دهان و دندان خیلی راحت تر صورت می گیرد و از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند. همچنین دسترسی دندانپزشک به دندان ها برای درست کردن آن ها راحت تر می شود.

یکی دیگر از مشکلات نامرتب بودن دندان ها کاهش خط آسیب دیدن دندان ها است. زیرا اگر دندان های شخصی از فک بیش از حد بیرون زده باشد باعث ضربه خودن به دندان و آسیب دیدن آن ها بیشتر است.

تاثیرات مثبت ارتودنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *