تعریف ارتودنسی و انواع دستگاه های آن
تعریف ارتودنسی و انواع دستگاه های آن
شهریور ۱۷, ۱۳۹۵
درمان های ارتودنسی به چند صورت است
درمان های ارتودنسی به چند صورت است
شهریور ۱۷, ۱۳۹۵

بوی بد دهان هنگام استفاده از سیم‌ ارتودنسی

بوی بد دهان هنگام استفاده از سیم‌ ارتودنسی

بوی بد دهان هنگام استفاده از سیم‌ ارتودنسی

بسیاری از افراد پس از استفاده کردن سیم‌های ارتودنسی در استفاده از نخ دندان و بیرون آوردن ذرات مواد غذایی از زیر سیم‌‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شوند. بوی بد دهان نیز یکی از مشکلاتی است که با استفاده کردن سیم‌های ارتودنسی ایجاد می‌شود.
سیم‌های ارتودنسی باعث افزایش زیبایی و جذابیت لبخند شما خواهند شد. زمانی که صرف استفاده کردن سیم‌های ارتودنسی می‌کنید، به سلامت بیشتر و ظاهر زیباتر لبخندتان منجر می‌شود. با این حال، استفاده از سیم‌های ارتودنسی شما را با چالش‌های متعددی مواجه خواهد کرد. بسیاری از افراد پس از استفاده سیم‌های ارتودنسی در استفاده از نخ دندان و بیرون آوردن ذرات مواد غذایی از زیر سیم‌‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شوند. بوی بد دهان نیز یکی از مشکلاتی است که با استفاده سیم‌های ارتودنسی ایجاد می‌شود.

نکاتی در مورد رفع بوی بد دهان

رعایت یک رژیم غذایی سالم: خوردن مواد غذایی ناسالم باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شود. خوردن محصولات سالم، پروتئین، حبوبات و فرآورده‌های لبنی موجود در فهرست پیشنهادی دندان‌پزشک خیال شما را از بابت بوی بد دهان راحت خواهد کرد.
نوشیدن مایعات بدون شکر: از نوشیدن مایعات و آب میوه‌های دارای شکر پرهیز کنید. آنها باعث ایجاد بوی بد در دهان می‌شوند.
آب بدن را تامین کنید: خشک بودن دهان به طور مستمر باعث ایجاد بوی بد در دهان می‌شود. بزاق دهان موجب از بین رفتن باکتری‌های مضر و ذرات مواد غذایی از روی دندان‌ها شده و از بوی بد دهان جلوگیری می‌کند.
مرتب مسواک بزنید: هر صبح و پس از صرف هر وعده غذایی مسواک بزنید تا ذرات باقی مانده غذا و باکتری‌های مضر از بین بروند.
نخ دندان را فراموش نکنید: نخ دندان در حین استفاده کردن سیم‌های ارتودنسی اندکی دشوار است؛ اما ضرورت دارد.
از دهان‌شویه استفاده کنید: استفاده از دهان‌شویه‌های مناسب موثر خواهد بود. برای رفع بوی بد دهان، دهان‌شویه را به مدت 30 ثانیه در دهانتان نگه دارید.

بوی بد دهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *