دندانپزشکی دیجیتال
دندانپزشکی دیجیتال چیست؟
مهر ۱۴, ۱۳۹۵
ارتودنسی
آسیب زنندگان طبیعی به دندان را بشناسید
مهر ۱۵, ۱۳۹۵

به چه هدفی از ایمپلنت استفاده میکنیم؟

اصلاح طرح لبخند

میزان زیادی از زیبایی و جذابیت هر شخص مربوط به فرم و رنگ دندان و شکل لبخندش می باشد. بعضی ها به دلیل مشکلات فک، دندان های نامرتب و بهم ریخته ای دارند یا در اثر حوادثی که در طول زندگی برایشان رخ داده دندان هایشان پریده، شکسته و ساییده شده است. معمولا این افراد اعتماد به نفس کافی برای زدن یک لبخند مستقیم به طرف مقابلشان را ندارند. متخصص ارتودنسی با بررسی سلامت دندان های بیمار، رفع پوسیدگی دندان، مرتب کردن و سفید و یک دست کردن دندان ها سعی در زیبا و دلنشین تر کردن لبخند شما دارند.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند از روش های درمانی با رویکرد زیبایی شناختی برای افزایش جذابیت لبخند شما است. انواع روش های اصلاح طرح لبخند با اجرای تغییراتی در رنگ و شکل دندان یا هر دوی این ها باعث افزایش زیبایی لبخند شما می شوند. لبخندتان را که زیبا بدانید، اعتماد به نفستان هم بیشتر می شود. آن وقت بیشتر و بیشتر لبخند می زنید. لبخند زیبا نتیجه هماهنگی و تناسب اجزای دهان و دندان است.

هدف از اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند یک فرآیند چند مرحله ای شامل اقداماتی نظیر جراحی لثه، اردتودنسی، پر کردن دندان، جایگزین کردن دندان و.. است. متخصص ارتودنسی استانداردِ طول دندان ها، فاصله دندان ها، اندازه هر دندان و رنگ مناسب آن ها را می شناسد و می داند با رعایت چه نکاتی می توان لبخند را زیباتر کرد.

شاید جالب باشد بدانید که اصلاح طرح لبخند فقط شامل افرادی که دندان هایشان خراب، نامرتب و شکسته هستند نمی باشد. بلکه اگر دندان های سالم و مرتبی دارید با کمی تغییر در شکل دندان یا سفید کردنشان می توانید شاهد تغییرات مثبتی در لبخند و طبعا چهره تان داشته باشید. رعایت تناسب رنگ دندان ها نسبت به پوست فرد با روش بلیچینگ علاوه بر اینکه روش مقرون به صرفه و سریع تر است می تواند زیبایی منحصر به فردی را به لبخند شما ببخشد. در اصلاح طرح لبخند باید به این نکته که انحنای لب بالایی بیمار بر خط متصل کننده دندان بیافتد دقت کرد.

اصلاح طرح لبخند

انواع روش های اصلاح طرح لبخند

متخصص ارتودنسی با توجه به سن، جنسیت، فرم صورت و تمایل شخصی شما طرح لبخند خاصی را برایتان طراحی می کند. برای اصلاح طرح لبخند روش های بسیاری وجود دارد که متخصص پس از بررسی و مشورت با شما یکی یا ترکیبی از هر کدام از روش ها را برای اصلاح طرح لبخند شما اعمال می کند. از این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارتودنسی

لمینت یا پرسلاین دندان

سفید کردن دندان یا بلیچینگ

اصلاح لثه با افزایش طول تاج (مخصوص کسانی که مقدار زیادی از لثه شان موقع لبخند زدن مشخص است)

کامپوزیت و باندینگ دندان (مخصوص دندان های شکسته و آسیب دیده)

 روکش کردن دندان شکسته

بریج و ایمپلنت دندان‌های از دست رفته (برای افرادی که یک یا چند تا از دندان هایشان را از دست دادند)

اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت

اگر یک یا چند تا از دندان های خود را از دست داده اید یا دندان هایتان شکسته و موقع لبخند زدن استرس زیبا به نظر نرسیدن را دارید روش ایمپلنت مناسب شما است. در این روش برای اصلاح طرح لبخند از ایمپلنت های دندانی، پر کننده ها یا پروتز های جزئی دیگر استفاده می شود. این روش، پر کردن فضای بدون دندان است که در واقع یک دندان کامل برای شما ساخته و جایگزین می شود. نگران نباشید با این دندان ها نیز به راحتی می شود غذا خورد و لبخند زد و به فعالیت های روزانه پرداخت. البته ایمپلنت با مرور زمان جزئی از اجزای دهان شما می شود و دیگر فرقی با دندان های واقعیتان ندارد.

تنها موضوعی که در این روش باعث آزار بیمار می شود تجربه درد موقت بخاطر پایه هایی است که در فضاهای خالی دهان شما گذاشته می شود که پس از یکپارچه سازی، این مشکلات رفع می شود. البته این نوع درد دندان را می توان با مسکن کاهش داد.

اصلاح طرح لبخند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *