دندان درد
دندان درد ناشی از عصبانیت
مهر ۱۳, ۱۳۹۵
ارتودنسی دندان ها
همه مراحل ترمیم و رفع مشکلات ریشه دندان
مهر ۱۳, ۱۳۹۵

بهترین رنج سنی برای رفع ناهنجاری های دندان

ارتودنسی دندان

اگر شما هم کودک خردسالی دارید و نگران نا هنجاری های دهان و دندان فرزندتان هستید، بهتر است بدانید چه زمانی برای مراجعه به پزشک مناسب است. هم چنین بهتر است بیش تر با روش های ارتودنسی دندان آشنا شوید. برای این کار می توانید مقاله زیر ا مطالعه کنید.

بهترین رنج سنی برای رفع نا هنجاری های دندان

به گفته دندانپزشکان ناهنجاری های فک و دندان هر چه سریع تر تشخیص داده شده و درمان آغاز شود، روند و طول درمان آن کاهش یافته و نتیجه اثر بخش خواهد بود. حتی برخی نا هنجاری های کودکان اگر در سنین پایین درمان نشوند در بزرگ سالی باید جراحی شوند که هزینه آن نیز بیش تر خواهد بود. اولین مشکلات دهان و دندان از سنین کودکی به وجود می آید پس بهترین سن معاینه دندان توسط متخصص ارتودنسی حداکثر تا سن 7 یا 8 سالگی می باشد. اگر کودک مشکلات مربوط به دندان و انحرافات دندانی داشته باشد بهترین سن ارتودنسی دندان 12 سالگی است. چرا که در این سن تقریباً همه ی دندان های فرد رشد کرده اند و امکان ارتودنسی دندان وجود دارد. البته مراحل رشد هنوز به طور کامل انجام نشده و به همین دلیل است که ارتودنسی دندان در این سن راحت است چرا که می تواند ادامه رشد را بهبود ببخشد.

ارتودنسی دندان

روش های ارتودنسی

روش های ارتودنسی دندان مختلفی وجود دارد. از جمله این روش های ارتودنسی می توان به روش ارتودنسی شفاف و ارتودنسی لینگوال اشاره کرد. اگر بخواهیم به طور مختصر هر یک از روش های ارتودنسی را تعریف کنیم می توانیم بگوییم: در روش ارتودنسی شفاف از براکت های نامرئی یا هم رنگ دندان استفاده می شود و به همین دلیل زیاد در دید نیست و برای بیمار خوشایند می باشد. البته استفاده از این نوع ارتودنسی دندان باعث می شود طول درمان شما بیش تر شود. اما در روش ارتودنسی لینگوال یا مخفی براکت ها و سیم های ارتودنسی در داخل دهان و در پشت دندان ها به سمت داخل قرار می گیرند و از بیرون دهان هیچ دیدی ندارد و این بسیار مورد توجه بیماران قرار گرفته است. کارایی این روش مانند روش ارتودنسی دندان به روش بیرونی است. البته معایبی نیز دارد. برای مثال استفاده و جای گذاری آن کار مشکلی است و به راحتی نمی توانید آن ها را در دهان تان نصب کنید. البته این کار برای دندان پزشک هم نسبت به ارتودنسی بیرونی کار به مراتب سخت تری است.

ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان به چه عواملی بستگی دارد

هزینه ارتودنسی دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. شدت و پیچیدگی نا هنجاری یکی از عواملی است که علاوه بر افزایش هزینه ارتودنسی باعث افزایش طول درمان نیز می شود. عامل دیگر روش درمانی است که انتخاب می کنید. برای مثال استفاده از روش لینگوال بسیار گران تر از روش های ارتودنسی معمولی است. این که با چه ابزار و تجهیزاتی و در چه کیفیتی دندان های شما مرتب و شکل بگیرند نیز از دیگر عواملی است که در قیمت ارتودنسی و معالجه نا هنجاری دهان و دندان شما تأثیر گذار است. پارامتر دیگری که می توانیم بدان اشاره کنیم و در هزینه درمان دندان مؤثر است، تخصص و شهرت دندان پزشک و متخصص ارتودنسی شما است. و عامل دیگری که در قیمت ارتودنسی تأثیر گذار می تواند باشد محلی است که می خواهید درمان خود را شروع کنید. برای مثال درمان در شهر های بزرگی مثل تهران و مشهد بسیار گران تر از دیگر شهر ها می باشد. البته این علل به یک دیگر وابسته نیز می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *