زمان انجام ارتونسی در کودکان
زمان انجام ارتونسی در کودکان
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۶
ارتودنسی برای چه کسانی مفید است؟
ارتودنسی برای چه کسانی مفید است؟
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶

انواع دستگاههای ارتودنسی

انواع دستگاههای ارتودنسی

انواع دستگاههای ارتودنسی

معمولا دو دستگاه ارتودنسی وجود دارد: دستگاه ارتودنسی ثابت ، دستگاه ارتودنسی متحرک

ارتودنسی ثابت به نوعی از دستگاه ارتودنسی گفته می شود که محکم دندان ها را در برمی گیرد و بیمار توان خارج کردن آن را از دهان ندارد. ارتودنسی ثابت فقط باید تحت نظر متخصص ارتودنسی انجام شود که متخصص ارتودنسی نیز تمام دوره های آموشی ارتودنسی را گذرانیده است. متخصصان ارتودنسی به دلیل گذراندن کلاس های مخصوص به کارگیری ارتودنسی می توانند این کار را که جزو درمان های پیچیده به حساب می آید به راحتی انجام دهند.

البته متاسفانه گاهی اوقات پیش می آید که دندانپزشکان عمومی اقدام به انجام ارتودنسی برای بیماران می کنند که ممکن است این کار صدمات جبران ناپذیری برای بیماران داشته باشد. دستگاه های ارتودنسی ثابت از 12 سالگی به بعد مورد استفاده قرار می گیرند و به مرتب کردن دندان ها کمک شایانی می کنند.

ارتودنسی متحرک نوعی از دستگاه ارتودنسی که وقتی در دهان بیمار گذاشته می شود بیمار می تواند آن را از دهان خود خارج کند و دوباره روی دندان های خود بگذارد. دستگاه ارتودنسی متحرک دو نوع کاربرد دارد: یکی زمانی که کوکان زیر 12 سال سن دارند و هنوز دندان های دائمی آن ها به طور کامل درنیامده است و یکی زمانی که بیماره یک دوره کامل ازدستگاه ارتودنسی ثابت استفاده کرده و حالا متخصص ارتودنسی برای کامل کردن دوره درمان برای وی دستگاه ارتودنسی متحرک تجویز می کند.

انواع دستگاههای ارتودنسی

دستگاه ارتودنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *