طرح لبخند
مهر ۳, ۱۳۹۶
ارتودنسی سرامیکی
مهر ۱۰, ۱۳۹۶

اصلاح دندان‌های جلو با استفاده از روش تراشیدن

اصلاح دندان‌های جلو با استفاده از روش تراشیدن

بسیاری از افراد ممکن است از ردیف نبودن دندان‌های جلو یا لب‌پر شدن دندان در اثر حادثه رنج ببرند. زیرا لبخند زیبا از عوامل اصلی داشتن اعتماد به‌نفس بالاست که اصلاح طرح لبخند امکان پذیر است همچنین با داشتن دندان‌هایی ردیف و مرتب حاصل می‌شود.
طبیعتاً افراد دارای چنین مشکلاتی برای درمان به دندانپزشک مراجعه می‌کنند. اما مهم‌ترین مسئله در این موارد، تشخیص روش مناسب است. زیرا روش‌هایی مختلفی برای اصلاح شکل ظاهری دندان‌ها وجود دارد و در صورت انتخاب روش نامناسب ممکن است وقت و هزینه شما هدر رود.

قبل و بعد
یکی از روش های مذکور، ردیف کردن دندان‌های جلو با استفاده از تراشیدن است که این کار توسط متخصص ردیف کردن دندان تشخیص و انجام داده می‌شود. اما این روش چیست و در چه مواردی قابل انجام خواهد بود؟
پیش از هر چیز، تاکید دوباره روی این موضوع مهم است که تشخیص نهایی باید توسط متخصص ردیف کردن دندان انجام شود، اما به‌طور کلی، روش تراشیدن بیشتر در دندان‌های جلو انجام می‌شود و بیشتر در مواردی که ایراد جزئی‌ست یا مربوط به لب‌پر شدن می‌شود.

مواردی که کمی روی هم رفتگی وجود دارددارد، فرم غیرطبیعی وجود دارد، شکستگی جزئی وجود دارد، طول دندان زیاد است یا گوشه‌های دندان تیز است.

قبل و بعد
پس از تشخیص، با گرفتن عکس و با استفاده از تجهیزات مناسب، لایه بسیار نازکی از محدوده مورد نظر در دندان مربوطه تراشیده می‌شود و فرم داده می‌شود. این کار بسیار ظریف و به‌نوعی باید هنرمندانه انجام شود و در صورت نیاز موادی هم‌رنگ دندان بخش‌های خالی را پر می‌کنند تا فرم نهایی به‌صورت کاملا طبیعی حاصل شود. به بیان دیگر، در برخی موارد، تراش دادن دندان همراه باندینگ انجام می‌شود.
نکته مهم این است که شاید تغییرات انجام‌شده جزئی به‌نظر آیند، اما در نهایت تغییر شگرفی در کل ساختار لبخند حاصل خواهد شد.

قبل و بعد
نکته دیگر این‌که عموما متخصص ردیف کردن دندان این کار را با تراش دادن لایه سطحی دندان انجام می‌دهد تا دندان آسیب جدی نبیند و کار با ظرافت و دقت به سرانجام برسد.
نکته دیگر حائز اهمیت این است که هزینه این رپش، نسبت به روش ارتودنسی کمتر است و زمان بسیار کمتری می‌برد، اما تراشیدن دندان جلو، همیشه و مناسب همه افراد نیست تشخیص نحوه درمان با متخصص ارتودنسی می باشد.
نکته دیگر این‌که ردیف کردن با استفاده از تراشیدن دندان، روشی بدون درد است، زیرا اصلاح و تراشیدگی سسطحی است.
این اصلاحات همچنین با رفع همپوشانی، احتمال ابتلا به بیماری‌های لثه را نیز کاهش می‌دهد.
نکته بسیار مهم این است که متخصص ردیف کردن دندان، هرگز از این روش برای اصلاح دندان‌های بسیار پوسیده یا عصب‌کشی شده استفاده نمی‌کند و در این موارد، باید از روش‌های دیگری استفاده کرد.
این روش برای یک دندان، اغلب اوقات در یک جلسه قابل انجام است و زمان زیادی نمی‌برد. اما با استفاده از ابزارها و مواد مختلفی انجام می‌شود که استفاده درست و مناسب نقشی بسیار حیاتی در موفقیت کار دارد.
اما آنچه افراد باید به آن توجه زیادی کنند، مراقبت پس از درمان است‌. در نهایت هم متخصص مرتب کردن دندان، به افرادی که از روش تراشیدن دندان جلو استفاده کرده‌اند این توصیه‌ها را خواهد داشت:
– از نوشیدنی‌هایی مثل چای و قهوه کمتر استفاده شود.
– روزی دو بار مسواک زده شود.
– سیگار ترک شود.
در صورت رعایت موارد مذکور، دندان ترمیم‌شده همچنان زیبا خواهند ماند ودچار تغییر رنگ و لک نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *