ارتودنسی از پشت دندان
دی ۱, ۱۳۹۶
ارتودنسی به کدام روش تاثیرگذاری بهتری دارد؟
دی ۷, ۱۳۹۶

ارتودنسی لیزری چیست؟

به احتمال زیاد پیش آمده در جست‌وجو در اینترنت یا در نشریات اغلب زرد به تبلیغ‌هایی با این عنوان برخورد کرده باشید:‌ «ارتودنسی لیزری»، «ارتودنسی در یک جلسه»، «ارتودنسی سریع»، « مرتب کردن دندان‌  با لیزر» و عناوینی از این قبیل اما مرتب کردن دندان‌ ها با لیزر چیست و آیا بهتر از ارتودنسی با روش‌های معمول است؟

درمان کاذب

مرتب کردن دندان‌ ها با لیزر در واقع یک درمان کاذب است که ممکن است عواقبی جبران‌ ناپزیر برای شما در پی داشته باشد. در این روش بخش‌هایی که باعث عدم توازن دندان‌ها شده تراشیده می‌شوند و فرو رفتگی‌ها با مواد پر می‌شود. بنابر این، اصلا در وحله اول، بخش‌هایی از مینای سالم دندان‌های گران‌ بهای شما از بین می‌رود.

مورد دوم این‌ که مواد استفاده‌ شده در ردیف کردن دندان‌ ها با لیزر، ممکن است در طول زمان بر اثر تماس با مواد غذایی تغییر رنگ دهند و خود به معضل جدیدی تبدیل شوند. بنابر این شما مشتری همیشگی دندانپزشک مربوطه خواهید شد.

جدای از این موارد، تراشیدن زیاد مینای دندان در به‌ اصطلاح ارتودنسی لیزری، دندان را مستعد پوسیدگی می‌کند و حتی ممکن است شما را مستعد بیماری‌های لثه‌ای سازد.

در نهایت، ناگفته پیداست که برخی ممکن است با تبلیغاتی با این مضامین که «در مدتی کوتاه زیبایی خود را افزایش دهید.» یا «هزینه بسیار کمتری برای ارتودنسی بپردازید.»، به جذب مخاطب برای «مرتب کردن دندان‌ها با لیزر» بپردازند، اما در این مسئله بسیار حساس از موارد ذکرشده آگاه باشید و مهم‌ترین نکته را که به وجود آمدن تغییر غیر قابل بازگشت است، به خاطر داشته باشید. جبران معضلات به‌وجود آمده در روش‌های درمانی کاذب ممکن است هزینه ارتودنسی و زمان زیادی بطلبد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *